Куклата Барби е създадена във време, в което дамите нямат особена свобода и големи възможности. Тази нереална жена могла да направи това, което другите представителки на нейния пол не си и представяли. Тя имала къща мечта, собствен кемпер, сладко гадже, била е на Луната и всичко това преди неомъжените американки дори да могат да притежават кредитна карта. Нейната създателка – Рут Хендлър, решава Барби да бъде като истинска жена, която има достъп до забавен, безгрижен и независим начин на живот, какъвто повечето жени от онази епоха, включително тя самата, не са имали.
През 1970 г. Хендлър е президент на една от най-големите компании за детски играчи – Mattel, и е диагностицирана с рак на гърдата. Същата година ѝ е направена мастектомия. По това време не е имало нехирургични алтернативи за реконструкция на гърдите освен подплънките. Жените с отстранени гърди използвали хартия, памук или чорапи, за да пресъздадат формата на гърдите. Тези фалшиви “гърди” били изключително неудобни, изглеждали нереалистично и не правели нищо за жените, които искали отново да се чувстват добре в телата си.
След като изпробва всяка опция за протезна гърда на пазара, Рут е обезсърчена и изключително недоволна от възможностите. Затова взима нещата в свои ръце. Освен че трябва да се справи с последствията от болестта, тя се сблъсква с обвинение в измама, за което полага общественополезен труд и плаща солидна глоба. Но не се отказва от желанието да помогне на жените с отстранена гърда.
Съвсем скоро резултатът е налице – първата по рода си, реалистична гръдна протеза за жени, които са претърпели мастектомия. През 1976 г. се появяват и течните силиконови протези “Nearly Me”, които се предлагат в 70 различни размера, на достъпни цени и във вариант за дясна и лява гърда. Протезата “Nearly Me” отбелязва значителна стъпка напред в дизайна и технологията на гръдните протези, благодарение на иновативния мек силикон и подложка от пяна. Това поставя нови стандарти за реализъм и комфорт в света на протезните гърди. И разбира се, дава на жените, претърпели подобна операция, голяма доза самочувствие.
Малкият екип на “Nearly Me” включвал осем жени на средна възраст, повечето от които също преживели мастектомия. Те лично консултирали безброй други дами, дошли да закупят продукта на Рут Хендлър. До 1980 г. продажбите надхвърлят 1 милион долара, а 11 години по-късно Хендлър продава компанията си на “Kimberly-Clark”. Рут била твърдо решена да намери място за своите протези на пазара, да се свърже с други жени, преминали през същите проблеми и да разпространи осведомеността за рака на гърдата. Тя дори молела репортерите да пипат гърдите ѝ, за да се опитат да разберат коя е истинската.
Така Рут Хенлдър става първият човек, който дава на детските кукли фигура на възрастен, но също така помага на оперираните от рак на гърдата жени да се свържат отново с телата си и да ги заобичат.
Весела е от онези хора, чието чувство за хумор може да те разсмее до сълзи и да те разплаче до смях. Завършила е право, но всячески се опитва да избягва тази сфера. Работила е в едни от най-гледаните риалити формати като „Big Brother“ и „Фермата“.