Тазгодишната Олимпиада пробуди доста коментари. Още от нейното обявяване, хората бяха скептично настроени към събитието. Но след официалното ѝ зрелищно закриване, бихме казали, че определено игрите в Париж ще бъдат запомнени като най-модерните игри в историята. Франция представи една по-различна обстановка и въпреки критиките, не разочарова феновете на спорта и модата.
Преди откриването на Олимпийските игри, списание “Vogue” реши да даде тон с ревю в центъра на Париж. Ревюто “Vogue World” съчета в себе си котюр мода, дефилиращи спортни звезди и музика. Представени бяха десетилетие по десетилетие от френската мода и връзката ѝ с историята на спорта – от колоездене и езда до брейк танц. Видяхме отново звезди като Серина и Винъс Уилямс на подиума и Кендъл Дженър и Джиджи Хадид с истинска “конска” походка. Определено “Vogue” ни подготви за спортната атмосфера на Олимпийските игри.
Въпреки че церемонията по откриването на игрите не покри очакванията за ексклузивност, униформите на нациите не ни разочароваха. Монголия със сигурност бе фаворит на публиката още от самото си влизане. Показаха перфектната комбинация от стил и култура и със сигурност ще служат за пример в учебниците по моден дизайн.
Хаити привлече погледи с пъстрите си цветове и традиционните си модели. Канада пък заложи на партньорство с “Lululemon” за една по спортна, но традиционно червена визия. Америка също продължи партньорството си с “Ralph Lauren”. Видяхме типичните американски тоалети, съчетаващи класата на сакото и уестърн културата на дънките. Със сигурност вдигнаха очакванията ни за следващите Олимпийски игри.
Относно спортовете гледахме Симон Байлс как отново се прибра със златни медали и Новак Джокович, най-накрая попълвайки колекцията си от трофеи. Една от българските гордости на тази Олимпиада бе Карлос Насар, който освен златен медал, донесе на България и световен рекорд по изтласкване.
Изненадите на Олимпиадата бяха от Бразилия. В сърф надпреварата Габриел Медина получи 9,90 от 10 точки – най-високата оценка за единична вълна за кратката история на сърфа като олимпийско състезание. Моментът бе запечатан с невероятната снимка улавяща свободния дух на състезателя. Също и в спортната гимнастиката на земя, където бразилката Ребека Андраде взе златото и получи спортсменско покланяне от шампионките със среброто и бронза.
Сред спортните успехи Австралия се прослави по по-различен начин. В дисциплината брейк танц, която няма да присъства на следващата Олимпиада, медиите говореха за австралийската състезателката Рейчъл Гън със сценично име Рейгън. Импровизациите и авторските ѝ движения предизвикаха забавни реакции и нейното име бе по-споменавано от това на шампиона в дисциплината. Това се казва реклама!
Конният спорт се проведе в блестящия дворец на Версай. В публиката на състезанието беше забелязан американският артист Снуп Дог облечен като истински ездач. Дали ездата ще е следващият спорт, превърнал се в модна тенденция?
Закриването на Олимпийските игри за 2024-та бе направено по по-екстремен начин. Том Круз скочи от върха на стадиона и отнесе знамето с мотора си. С тези каскади усетихме стила на Холивуд и се подготвяме за игрите през 2028 г. в Лос Анджелис.
Сбогуваме се със символа, окачен на Айфеловата кула, и го очакваме на грандиозния надпис Холивуд след само 4 години.
Вики е студентка по бизнес от Варна, израснала на остров Майорка в Испания. Обожава модата и мечтае животът ѝ да е като сцена от „Дяволът носи Прада“. Надява се чрез написаното от нея да вдъхновява читателите и да им помага да виждат красотата в малките неща.